Het paprika avocado mango smoothie recept

Paprika avocado mango smoothie
Paprika avocado mango smoothie
Stemmen: 17
Score: 3
Jij:
Stem op dit recept!
Recept Afdrukken
Porties
2 personen
Kook Tijd
15 minuten
Porties
2 personen
Kook Tijd
15 minuten
Paprika avocado mango smoothie
Paprika avocado mango smoothie
Stemmen: 17
Score: 3
Jij:
Stem op dit recept!
Recept Afdrukken
Porties
2 personen
Kook Tijd
15 minuten
Porties
2 personen
Kook Tijd
15 minuten
Ingrediënten
Porties: personen
Instructies
  1. Maak de paprika schoon en snijd hem in stukken. Doe de paprika in de blender.
  2. Snijd de avocado doormidden en verwijder de pit. Lepel het vruchtvlees uit de schil en doe het in de blender bij de paprika.
  3. Schil de mango en doe het vruchtvlees ook in de blender.
  4. Voeg het water toe en blend het geheel tot een egale smoothie.
  5. Klaar is je paprika avocado mango smoothie, drink smakelijk!
Notities

Oeps, de voedingswaarden (kcal, koolhydraten, eiwitten en vetten) zijn alleen beschikbaar voor leden. Log in of word lid en geniet van nog meer extra's zoals de boodschappenlijst generator.

Wil je weten wat die extra's zijn voordat je lid wordt? Bekijk de instructievideo voor leden.

Over het paprika avocado mango smoothie recept

Deze paprika avocado mango smoothie is echt een hele lekkere romige zoete smoothie. Natuurlijk ook supergezond; waarom zou gezond niet lekker mogen zijn?

Vitamine C is een hele bekende vitamine. Iedereen kent wel het verhaal van zeelieden die scheurbuik kregen door een tekort aan vitamine C.

Er zijn ook best veel gezondheidsclaims die je mag doen wanneer iets een bepaalde hoeveelheid vitamine C bevat. Van de 222 toegestane gezondheidsclaims, staan er 15 op naam van vitamine C.

Een paar van die claims zijn bijvoorbeeld:

  • Vitamine C draagt bij tot de normale werking van het zenuwstelsel
  • Vitamine C draagt bij tot de normale werking van het immuunsysteem
  • Vitamine C draagt bij tot de vermindering van vermoeidheid en moeheid

Producenten en marketeers maken hier gretig gebruik van. Door voldoende vitamine C toe te voegen aan een product, mag je dus dit soort claims gebruiken. Zolang het de verkoop maar stimuleert 😉 .

Om 0,5 - 1 kg per week af te vallen, hoef je echt niet op een dieet van worteltjes en water. Kleine gerichte en onderbouwde aanpassingen zorgen al voor maximaal resultaat. Ontdek welke specifieke aanpassingen dat zijn in jouw eigen eetpatroon. Lees meer....

Een ander grappig voorbeeld is vitamine C en sinaasappels. Iedereen weet: “vitamine C = sinaasappel”. Dat is ook een knap staaltje marketing, want er zit eigenlijk helemaal niet zo heel veel vitamine C in een sinaasappel.

Kijk maar eens naar de volgende gegevens:

Voedingsmiddel per 100 gramEnergie (kcal)Eiwit totaal (g)Koolhydraten totaal (g)Vet totaal (g)Voedingsvezel totaal (g)Vitamine C (mg)
Rode paprika250.84.30.11.8150
Boerenkool464.04.01.02.5100
Kiwi680.912.20.82.379
Sinaasappel510.87.81.02.051
Broccoli272.90.80.73.147
Spinazie263.20.90.62.01

De rode paprika bevat dus vele malen meer vitamine C. Ook die kun je trouwens als lekker tussendoortje eten. Superlekker, zoet en gemakkelijk rauw te eten.

In deze groene smoothie zit dus lekker veel vitamine C. Dus ik zeg: “Proost, op je gezondheid!”

Help mee!

Pasfoto Carlo Kool

Welk eetpatroon en leefstijl je kiest is jouw beslissing. Ik verstrek alleen betrouwbare, praktische en motiverende informatie, gebaseerd op wetenschappelijk bewijs dat je kunt gebruiken bij het maken van jouw keuzes. Ik vermijd graag het geneuzel in de marge en focus op hetgeen waar de grootste winst te behalen is. Elk recept is goed doordacht en dat maakt het waarom zo veel mensen baat hebben bij dit eetpatroon.

Deel het recept gerust op social media en/of laat me weten wat je ervan vindt. Dankjewel, Carlo Kool.